3.2 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Shala: PDK është kundër ngritjes së tarifave për 14% nga ZRrE

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ferat Shala, ka ngritur shqetësimet e tij në lidhje me ngritjen e tarifave për 14 për qind nga ana e Zyrës së Rregullatorit të Energjisë.

Sipas tij, kjo do të ishte e papërballueshme për qytetarët.

“Ngrehim shqetësimet tona për ngritjen e tarifave për 14 për qind nga ZRrE”.

“Ne si PDK jemi kundër kësaj për shkak të gjendjes jo të mirë ekonomike të vendit. Për shkak të rënies së fuqisë punëtore. Kjo është e papërballueshme dhe nuk duhet të ndodh”. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...