12 C
Pec
E shtunë, 2 Dhjetor, 2023

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos (VIDEO)

Xherdan Shaqiri ishte protagonist në fitoren e Chicago Fire ndaj New York Red Bulls, në kuadër të xhiros së 32-të në Major League Soccer.

Shaqiri asistoi golin e vetëm që realizoi Chicago ndaj Red Bulls.

Sulmuesi nga Kosova me pasaportë zvicerane e bëri asistimin në minutën e 64’, për Georgios Koutsias, duke ia dhënë kështu fitoren e radhës ekipit të tij.

Chicago pas 31 xhirove renditet në vendin e 22-të me 37 pikë, me 9 fitore, 10 barazime dhe 12 humbje.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...