11.8 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Sharp me telefon të palosshëm vertikalisht

Muajin e kaluar u shfaq patenta e kompanisë Sharp, në të cilën përshkruhej telefoni i palosshëm në mënyrë vertikale, ndërsa tash ka më shumë detaje rreth pajisjes.

Telefoni ka një panel AMOLED prej 6.18 inç me një rezolucion 3040 x 1440p dhe një prerje të madhe.

Sharp pohon se pajisja është në gjendje të përballojë 300,000 lakime, kështu që përdorimi afatgjatë nuk do të jetë një problem.

Zyrtarët e kompanisë besojnë se do të ketë interes të madh në këtë pajisje, pasi ofron përfitime të mëdha kur është fjala për bartje.

Sharp pret që të ketë sukses në komercializimin e këtij formati brenda pak vitesh.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...