9.1 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

SHBA bën shumë për uljen e tensioneve Pakistan-Indi

Sekretari i Shtetit i SHBA-ve, Mike Pompeo tha se vendi i tij “po bën shumë” për uljen e tensioneve midis Pakistanit dhe Indisë.

“India Today” raporton se Pompeo gjatë vizitës në Filipine foli për tensionet mes Pakistanit dhe Indisë.

Duke theksuar se SHBA-të janë duke “bërë shumë” për uljen e tensioneve dhe vendosjen e dialogut në mes Pakistanit dhe Indisë, Pompeo deklaroi se SHBA ndjek nga afër zhvillimet dhe se do të vazhdojë të ndjekë situatën.

Ai rikujtoi bisedat me autoritetet e Pakistanit dhe Indisë, të cilave u bëri thirrje për përmbajtje dhe shmangien e përshkallëzimit të konfliktit me çdo kusht.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...