16 C
Pec
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

ShBA-ja e ndihmon Kosovën, Osmani e Monagha nënshkruajnë marrëveshje prej rreth 35 milionë €

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani dhe ushtruesja e detyrës së drejtoreshës së USAID-it, Kerry Monaghan Hogler, kanë nënshkruar marrëveshje në vlerë prej 34.72 milionë euro.

Osmani me këtë rast tha se marrëveshja nënshkruhet në bazë të amendamentit numër 5 të marrëveshjes së grantit.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...