10.2 C
Pec
E diel, 3 Dhjetor, 2023

Shefi i EULEX-it për shpërthimin në Veri: Tregon nevojën urgjente për de-eskalim

Shefi i EULEX-it, Giovanni Barbano, ka thënë se pajtohet plotësisht me qëndrimin e ambasadorit të SHBA-së, Jeff Hovenier, për shpërthimin në veri të vendit.

Barbano ka thënë se incidente të tilla tregojnë se sa fragjile është situata dhe rithekson nevojën urgjente për de-eskalim.

“EULEX dënon çfarëdo forme të dhunës dhe konsideron si të papranueshme”, ka shkruar Barbano./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...