3.8 C
Pec
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Shefi i EULEX-it viziton Teodosijen në Manastirin e Graçanicës, tregon çka biseduan

Shefi i EULEX’it,  Giovanni Pietro Barbano, të mërkurën ka vizituar peshkopin e Kishës Ortodokse Serbe, Teodosije.

Giovanni Pietro Barbano ka treguar se me Teodosije folur për situatën e sigurisë  si dhe dhe të drejtat e komuniteteve.

“Gjatë diskutimeve të hapura, dëgjova brengën lidhur me situatën e sigurisë në Kosovë dhe respektimin  e të drejtave të njeriut për komunitetet joshumicë”, ka shkruar Barbano.

“E sigurova atë që EULEX do të vazhdojë mbështetjen për rend dhe ligj dhe se nga afër do ta monitorojë sistemin e drejtësisë në terma procedural, ligjor dhe të të drejtave të njeriut, përfshirë trajtimin e barabartë për të gjitha komunitetet”, ka shkruar ai në Twitter./Njeshi/ 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...