17.9 C
Pec
E hënë, 2 Tetor, 2023

Shefi i NATO-s konfirmon se do të largohet vitin e ardhshëm

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg për CNN ka bërë të ditur se do të largohet nga posti në tetor të vitit 2024.

Ai donte të jepte dorëheqjen këtë vit, por pas luftës në Ukrainë, aleanca e zgjati mandatin e tij edhe për 12 muaj të tjerë për të mbajtur udhëheqësin me përvojë në krye për një total prej 10 vjetësh, shkruan Sky News.

“Ko është zgjatja ime e fundit. Është një privilegj të shërbesh si sekretar i përgjithshëm i NATO-s dhe është jashtëzakonisht kuptimplotë, veçanërisht tani, kur ka një luftë në Evropë”, u shpreh ai./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...