3.7 C
Pec
E enjte, 22 Shkurt, 2024

Shefi i Zyrës së BE-së Szunyog takon kryetarin e KQZ-së Kreshnik Radoniqin

Shefi i Zyrës së BE-së, Tomas Szunyog, ka takuar sot kryetarin e  Komisionit Qendror Zgjedhor, Kreshnik Radoniqin, me të cilin kanë biseduar për çështjen e shkarkimit të kryetarëve të komunave në Veri.

Szunyog e ka përgëzuar Radoniqin për përgjigjen e shpejt ndaj kërkesave të grupeve nismëtare për peticionet dhe ka treguar se është interesuar për hapat e radhës dhe për përgatitjet e brendshme të KQZ-së nëse kalohet pragu i 20% .

“Diskutum procesin e tërheqjes së kryebashkiakëve në komunat veriore me kryesuesin e KQZ-së. Ndërsa e përgëzova për përgjigjen e shpejtë ndaj kërkesave të Grupeve Nismëtare, u interesova për hapat e ardhshëm dhe përgatitjet e brendshme të KQZ-së për votën e tërheqjes nëse kalohet pragu i 20%”, ka shkruar shefi i Zyrës së BE-së.//

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...