20.4 C
Pec
E enjte, 25 Maj, 2023

Sheiku i PSG-së dëshiron ta blej klubin e njohur italian

Presidenti i PSG-së, Naser Al Khelaifi, është gati të blej edhe një klub italian.

Sipas asah që raporton “L’Equipe”, Al Khelaifi i është bashkuar një grupi investitorësh për të blerë klubin e Sampdorias.

Në grupin e investitorëve është edhe presidenti i Leeds, Andrea Radricanit, i cili është i gatshëm të investojë në futbollin italian.

Sampdoria nuk arriti të mbijetonte në Serie A, dhe sezonin e ardhshëm do të luaj në Serie B.

Sipas gazetës, Al Khelaifi pritet ta rikthej Sampdorian në një superfuqi në futbollin italian dhe në evropë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...