3.7 C
Pec
E martë, 28 Nëntor, 2023

Sheiku Mohammed aprovon $8.7 miliard për ndërtimin e 34,000 shtëpive.

Sheiku Mohammed bin Rashid Al Maktoum, zëvëndës-president, kryeministër i Emirateve të Bashkuara ka aprovuar planin për ndërtimin e 34,000 shtëpive nëpër të gjithë teritorin e UAE, një plan ky që do të ketë vlerën e  $8.71 miliard dollarëve.  

Ai ka dhënë udhëzime që ky mega-projekt të përfundoj deri në vitin 2025.

“Ne kemi premtuar që do të sigurojmë që çdo qytetarë i Emirateve të sigurohet me një shtëpi dhe se asnjë zonë e këtij vendi të mos mbetet e pazhvilluar.”

Ai shtoi: “Qytetarët e Emirateve meritojnë vëmendjen e plotë të vendit, për shkak të sakrificave të tyre të vazhdueshme për zhvillimin e vendit.”

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...