9.8 C
Pec
E premte, 1 Mars, 2024

Shenjat që duhet t’i dini për tensionin e lartë të gjakut

Tensioni i lartë i gjakut (hipertensioni) është i njohur edhe si “vrasësi tinëzar” vetëm për arsyen se nuk shkakton simptoma të qarta, por në mënyrë të vazhdueshme dëmton enët e gjakut dhe organet jetike të njeriut.

Më poshtë janë disa simptoma që janë të lidhura drejtpërdrejt me tensionin e lartë të gjakut.

Kokëdhimbje,

Marramendje,

Gjakderdhje nga hunda,

Skuqje e fytyrës,

Njolla të kuqe në sy./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...