10.4 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Shënojnë fitore Reali dhe Tottenhami

Real Madridi dhe Tottenham Hotspur kanë shënuar fitore ndaj kundërshtarëve.

Në ndeshjet e 1/16 të Ligës së Kampionëve që janë eliminuese, Real Madridi ka shënuar fitore daj Akaxit, me rezultat 1-2. Golin e parë e shënoi Benzema (60’), për ta kaluar Realin në epërsi. Pas pak erdhi përgjigja e vendasve, të cilët barazuan përmes Ziyech (75’), por goli i fitores për madrilenët u shënua nga Asensio (87’).

Ajax ka mundur ta përfundojë këtë takim me barazim, nëse do të pranohej goli i shënuar në pjesën e parë, i cili u anulua nga gjyqtari kryesor i takimit pas konsultimit të Varit.

Fitore bindëse ka shënuar Tottenham Hotspur, duke e mposhtur Borussia Dortmund  me rezultat 3-0. Golat i shënuan Heung-Min Son (47’), Vertonghen (83’) dhe Llorente (86’),  transmeton Njeshi.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...