7 C
Pec
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Shërbimi kosovar i Kërkim-Shpëtimit i gatshëm të ofrojë ndihmë për Turqinë

Shërbimi i Kërkim-Shpëtimit Malor të Kosovës, është solidarizuar me popullin tuk pas tërmetit me pasoja tragjike në Turqi, duke shprehur gadishmërinë për t’iu ardhur në ndihmë banorëve të prekur,.

“Sot të gjithë u zgjuam me trishtimin e madh kur u njoftuam për tërmetin në Turqi

Në kuadër të momerandum bashkëpunimit që e kemi me Ministrinë e Mbrojtjes për operacione të përbashkëta, shërbimi ynë është i gatshëm për intervenim në rast se kërkohet ndihma jonë.

Solidarizohemi me popullin turk, dhe jemi të gatshëm të ndihmojmë në operacionet e shpëtimit, me shpresë që të shpëtojmë sa më shumë jetë që është e mundur.”, thuhet në njoftimin e publikuar në rrjetet sociale nga ana e këtij Shërbimi./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...