30.2 C
Pec
E martë, 16 Korrik, 2024

Shfaqja “Megalomani”, po vjen nesër në Teatrin Kombëtar të Kosovës

Më 29 Qershor, në Teatrin Kombëtarë të Kosovës po vjen shfaqja “Megalomani”, me fillim nga ora 20:00.

Kjo shfaqje është versioni i shumë kërkuar, Dans Teatër Komedi, transmeton Telegrafi.

Shfaqja Dance Teater- Komedi “Megalomani” nëpërmjet artit të kërcimit, kompleksitetit teatral, qasjes bashkëkohore dhe gërshetimit të gjuhës së trupit, fjalës, dhe pantomimës shpërfaqë situata në formë komike, në të cilat trajtohet fenomeni i “madhështisë”, pushteti absolut, absurditeti dhe pasojat e këtij fenomeni.

Në këtë shfaqje do të përformojnë Edlir Gashi, Altina Binaku, Lavdije Idrizi, Qendrim Makolli, Albiona Sahiti, Patriott Osmani, Lirilinda Krasniqi dhe Enis Mulaku.

Dhe bashkëpuntor jënë Donjeta Haziri, Lutfie Nuha, Xeli Xelii dhe Loni Bylykbashi. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...