25.6 C
Pec
E diel, 16 Qershor, 2024

Shkëlzen Gashi shpjegon gabimin strategjik të opozitës për zgjedhje

Shkëlzen Gashi, aktivist, ka thënë në T7, të martën, se kanë humbur dy javë me një temë se a ka zgjedhje apo s’ka zgjedhje. Gashi citoi deklaratën e kryeministrit Albin Kurti pas takimit me kreun e PDK-së, Memli Krasniqi.

Ai tha se Kurti opsionin ezgjedhjeve e përmendi vetëm nëse të gjitha forcat politike janë për këtë opsion.

“Atë natë kur ndodhi kur darka ndërmjet kryeminisrit Kurti dhe kryetarit të PDK-së Memli Krasniqi, unë isha i shqetësun që na nuk e lexum deklaraën e tij siç duhet. Deklarata e tij ishte shumë e qartë, kërkova me i lexu 13 marrëveshje ndërkombëtare dhe 5 projektligje. Kërkesa e ishte me shku zgjedhje, dhe unë i thash po. Por fjalia vazhdojke, duhet të jenë të gjitha forcat opozitare për këtë opsion dhe shkojnë zgjedhje. Çka na ndodhi, na humbi dy javë me u marrë me a ka zgjedhje a s’ka zgjedhje, me një temë krejt palidhje”, ka thënë Gashi. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...