22.6 C
Pec
E enjte, 28 Shtator, 2023

Shkon në mbi 600 numri i të vdekurve nga tërmeti në Marok

Ka shkuar në mbi 600 numri i personave që kanë mbetur të vdekur si pasojë e tërmetit të fuqishëm që goditi Marokun, raporton The Guardian.

Sipas Shërbimit Gjeologjik të ShBA’së, magnituda e këtij termeti ishte 6.8 dhe kishte epiqendrën në Malet Atllas.

Një zyrtar lokal ka thënë se shumica e vdekjeve ishin në zona malore dhe se ishte vështirë depërtimi./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...