22 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Shkon në pesë numri i të vdekurve nga tornado në Kinë

Pesë persona vdiqën dhe rreth 100 u lënduan kur një tornado përfshiu një qytet në Kinën lindore, sipas agjencisë shtetërore të lajmeve Xinhua.

Një video dramatike e postuar në mediat sociale tregonte se tornado dëmton çatitë e shtëpive dhe shkul pemët ndërsa mbetjet e tyre hidheshin në ajër

Sipas Xinhua, 2 mijë e 820 shtëpi u dëmtuan nga tornado në Caiyuan, provincën Shangdong./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...