20.5 C
Pec
E martë, 6 Qershor, 2023

Shpallet turneu madhor, PUBG Global Series 1

Së shpejti do të fillojë turneu PUBG Global Series 1, ku do të garojnë skuadrat më të mira të botës.

Gjithsej 24 skuadra do të jenë në garë në turneun PUBG Global Series 1, i cili do të mbahet në Kuala Lumpur, Malajzi.

24 skuadrat pjesëmarrëse do të përfshijnë 16 skuadrat më të mira nga çdo seri rajonale dhe tetë ekipe të Partnerëve Global, në garë për një grup çmimesh prej 500.000 dollarësh.

Turneu do të përbëhet nga faza të shumta, duke përfshirë një fazë grupore, një grup fitues, një grup të humbësve dhe një finale të madhe.

PUBG Global Series 1 do të zhvillohet nga data 27 prill deri më 7 maj.

Këto janë skuadrat e konfirmuara deri më tani:

Na’Vi
Twisted Minds
FaZe Clan
HOWL Esports
Acend
17 Gaming
Four Angry Men
Petrichor Road
Gen.G

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...