8.1 C
Pec
E shtunë, 24 Shkurt, 2024

Shpërndahen punëtorët e komunës në Zveçan

Punëtorët serbë të komunës të cilët ishin duke protestuar në Zveçan tashmë kanë filluar të shpërndahen.

Nga vendi i ngjarjes po raportojnë mediat se punëtorët po nënshkruhen në lista për “përfundim të orarit të punës“ për ditën e sotme.

Teksa është thënë se kanë mbetur shumë pak qytetarë serb.

Ndryshe komuna e Zveçanit sot ka nisur qetë ditën e pestë që nga fillimi i protestave nga qytetarët serbë të kësaj ane.

Gjithashtu edhe sot përkrah protestuesve kanë qëndruar ish-përfaqësuesit e partive serbe në Kosovë, Goran Rakiq dhe Igor Simiq./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...