21.7 C
Pec
E shtunë, 13 Prill, 2024

Shpërthim i fuqishëm në Lushnje, një i vdekur dhe disa të plagosur

Mes të plagosurve edhe deputeti Bujar Çela i cili raportohet të jetë pronari i objektit ku po ndërtohej

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në Lushnje. Korrespondentja e Klan News, bën me dije se nga shpërthimi një person ka ndërruar jetë ndërsa disa të tjerë janë të plagosur. 3 prej këtyre të fundit janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Sipas Sefës e cila dha detaje nga vendngjarja, paraprakisht dyshohet që ky shpërthim është aksidental e zhurma e tij është ndjerë në gjithë qytetin. Mësohet se linja e tensionit të lartë ka rënë mbi depozitën e gazit, e cila furnizonte dy magazina të bizneseve./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...