10.8 C
Pec
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Shpëtohen 23 turistë të huaj, ishin bllokuar në lumin e Langaricës në Përmet

23 turistë të huaj janë shpëtuar pasi kishin mbetur të bllokuar në Përmet për shkak të rritjes së nivelit të ujit në lumin e Langaricës nga reshjet.

Turistët gjermanë, polakë e francezë po eksploronin në zonë dhe për shkak të rritjes së nivelit të ujit mbetën të bllokuar.

Forcat e policisë, së bashku me ekipet e zjarrfikësve, u shkuan në ndihmë duke u nxjerrë prej andej.

Turistëve ju dha ndihma mjekësore dhe ndodhen në gjendje të mirë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...