5.4 C
Pec
E enjte, 18 Prill, 2024

Shpresa Shala e AAK-së do ta udhëheqë Drejtorinë e Arsimit në Prishtinë

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se Shpresa Shala do të jetë drejtoreshë e Arsimit në Komunën e Prishtinës.

“Drejtoreshë e Arsimit do të jetë Shpresa Shala. Ajo ka qenë drejtoreshë në shkollën “Xhemajl Mustafa” dhe është e shkëlqyer në punën e saj. Shala ka pasur një bashkëpunim të shkëlqyer me Këshillin e Prindërve dhe Këshillin Drejtues të shkollës si dhe ka pasur rezultat të mirë te nxënësit”, raporton Klan Kosova. 

Shpresa Shala


“Po mundohemi t’i avancojmë njerëzit e suksesshëm në pozita”.-shtoi Ahmeti.

Drejtorinë e Arsimit e ka udhëhequr Jonuz Salihaj nga AAK, por partia e tij para pak ditësh ka kërkuar lirimin nga detyra të tij.

AAK është në koalicion në Komunën e Prishtinës. /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...