32.1 C
Pec
E premte, 21 Qershor, 2024

Shqetësimet e EULEX: Hapja e Urës mund të ketë implikime serioze në siguri

Shefi i misionit të EULEX-it në Kosovë, ura e ib deklaron se situata e sigurisë në vend është e brishtë dhe se ka shqetësime për tensione të mundshme.

Sipas tij, agresioni në Banjskë dëshmoi brishtësinë dhe cenueshmërinë e vendit, për çka shprehet se duhet të ketë edhe vëmendje të veçantë nga institucionet.

Misioni i EULEX-it pret nga Serbia që të mbajë përgjegjës ata që kryen agresionin në Banjskë, shkruan Kosova Press. /Njeshi/ 

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...