3.7 C
Pec
E martë, 5 Dhjetor, 2023

SHQIPËRI: Ambasadori Soreca: Integrimi në rrezik!

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, ka komentuar nga Shkodra situatën politike, duke e konsideruar një rast të paprecedentë djegien e mandateve parlamentare nga opozita në Shqipëri.

Lidhur me qëndrimin e opozitës, për të mos u tërhequr, ambasadori tha se kjo nuk është një gjë e mirë. Po ashtu ai ftoi palët politike të tregohen të përgjegjshme dhe të dialogojnë.

Sipas tij, e drejta për të protestuar është për të gjithë dhe se e mbështesin të gjithë ata që protestojnë, por kjo gjë duhet të jetë e paqtë dhe pa nxitje për dhunë.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...