7 C
Pec
E mërkurë, 22 Mars, 2023

SHQIPËRI: Bllokoi foltoren, Kryetarja e Kuvendit përjashtoi nga seanca Sali Berishën

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla, ka përjashtuar nga seanca plenare kryetarin e PD-së, Sali Berisha, pasi ai i shoqëruar nga deputetët e tij bllokoi foltoren.

“Kam ezaruuar dhe tërheqjen e vëmendjes dhe paralajmërimin. Jemi për masën e tretë që është përjashtim nga seanca”.

“Jepet masa disipoinore përjashtimi nga seanca plenare e Sali Berishës se deputeti vazhdon të mbajë të zaptuar foltoren dhe pas vërejtjes dhe paralajmërimit”, ka thënë ajo. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...