1.6 C
Pec
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Shqipëri – Bullgari, UEFA delegon gjyqtarët kosovarë për ta drejtuar miqësoren në Tiranë

Kombëtarja e Shqipërisë do të luaj ndeshjen e dytë të muajit tetor brenda pak ditësh.

Pasi triumfuan në ndeshjen e parë ndaj Republikës Çeke me rezultat të thellë 3-0, kuqezinjtë tani do të përballen me Bullgarinë në ndeshje miqësore.

Ndeshja miqësore ndërmjet Shqipërisë dhe Bullgarisë, e cila do të zhvillohet të martën në stadiumin “Air Albania”, në orën 18:00, do të gjykohet nga gjyqtarë kosovarë.

Në fakt, UEFA e deleguar për këtë miqësore Mervan Bejtullahun si gjyqtar kryesor, derisa atij do t’i asistojnë Edmond Zeqiri dhe Fatmir Sekiraqa.

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian shpesh herë i ka deleguar gjyqtarët kosovarë për ndeshje miqësore të kombëtareve, por edhe më shpesh në ndeshje të klubeve evropiane. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...