21.2 C
Pec
E hënë, 20 Shtator, 2021

SHQIPËRI: Fillon takimi i Merkelit me liderët e Ballkanit Perëndimor

Ka filluar takimi i kancerlares Angela Merkel, me liderët e shteteve të Ballkanit Perëndimor në “Tirana Business Park”.

Mësohet se Merkel do të takohet veç e veç me të gjithë udhëheqësit dhe më pas do të zhvillohet një mbledhje e përbashkët.

Nga Kosova po marrin pjesë kryeministri Albin Kurti dhe ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...