23.2 C
Pec
E hënë, 2 Gusht, 2021

SHQIPËRI: Katër raste pozitive me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

Shqipëria ka regjistruar katër raste pozitive me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit, nga gjithsej 2.771 testime të kryera. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë kësaj periudhe janë shëruar 7 pacientë, duke çuar numrin e të shëruarve në 129.910.

Që nga fillimi i pandemisë, në Shqipëri janë regjistruar 132.488 raste pozitive, gjithsej 774.257 testime dhe 2.454 të vdekur.

Aktualisht, janë 124 raste aktive. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...