15.3 C
Pec
E diel, 26 Maj, 2024

SHQIPËRI: Këmbimi valutor, si qëndron leku në raport me monedhat e huaja

Dollari amerikan, ka pësuar një rënie të lehtë këtë të martë më 22 prill, ai blihet sot me 94.4 lekë dhe është shitet me 95.4 lekë, sipas kursit të këmbimit valutor.

Sakaq, monedha evropiane euro vijon të qëndrojë në nivele të ulëta, ajo në tregun valutor, blihet me 100.7 lekë dhe shitet me 101.5 lekë.

Paundi britanik, sot blihet me 116.9 lekë dhe shitet me 118.1 lekë.

Franga zvicerane, në tregun valutor, blihet me 103.5 lekë dhe shitet me 104.5 lekë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...