19.7 C
Pec
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Shqipëri-Kroaci, drejt marrëveshjes për sigurimet shoqërore: Mbyllet raundi i parë

Shqipëria dhe Kroacia po shkojnë drejt finalizimit të marrëveshjes përfunduan për sigurimet shoqërore. Kryeministri Edi Rama tha se ka përfunduar raundi i parë i negociatave. Në një postim në rrjetet sociale, thotë se nga njohja e viteve të punës do të përfitojnë rreth 3 mijë shqiptarë që punojnë në Kroaci.

“Shqipëria dhe Kroacia përfunduan raundin e parë të negociatave për marrëveshjen e sigurimeve shoqërore. Pas përfundimit të procesit teknik do të ndiqen të gjitha procedurat për ratifikimin e kësaj marrëveshjen. Rreth 3 mijë shqiptarë që punojnë në këtë vend do të përfitojnë nga njohja e viteve të punës”, shkruajti Rama./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...