15.4 C
Pec
E diel, 1 Tetor, 2023

SHQIPËRI: Mbi 50 qytetarë në Bulqizë, përfunduan në spital të helmuar nga uji

Më shumë se 50 persona në fshatin Gjoricë të Bulqizës janë paraqitur në qendrën shëndetësore me shenja helmimi dhe simptoma të njëjta si të vjella e diarre.

Dyshimet e para janë se helmimi ka ardhur si rezultat i kontaminimit të ujit të pijshëm i rrjetit të ujësjellësit që furnizon gjithë Gjoricën.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...