8.1 C
Pec
E shtunë, 24 Shkurt, 2024

SHQIPËRI: Me fotografi të veçantë Rama uron 28 Nëntorin, gëzuar përvjetorin e 111 të Flamurit të Pavarësisë

Kryeministri Edi Rama ka uruar 28 nëntorin, ditën më të shënuar të shtetit shqiptar.

111-vjet më parë në Vlorë u ngrit flamuri kuq e zi dhe kështu Shqipëria u largua përfundimisht nga ndikimi i Perandorisë Osmane.

Rama në një postim në Facebook ka ndarë një fotografi të veçantë për këtë ditë.

“Mirëmëngjesi, gëzuar përvjetorin e 111 të Flamurit të Pavarësisë”, shkruan Rama. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...