9.3 C
Pec
E premte, 1 Dhjetor, 2023

SHQIPËRI: Minatorë dhe pensionistë protestojnë para Kuvendit, përplasen me policinë

Pensionistë dhe minatorë po protestojnë para Kuvendit ku nuk kanë munguar as përplasjet me forcat e policisë.

Derisa i kërkuan policisë që të hapte rrugën, protestuesit janë konfrontuar me këta të fundit.

Një tjetër prej tyre i është drejtuar Parlamentit me një megafon, por është ndaluar nga një efektiv i policisë, i cili e ka tërhequr pas.

“Na hapni rrugën. Mos na prekni me dorë”, dëgjohet një protestues.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...