14.5 C
Pec
E premte, 14 Qershor, 2024

SHQIPËRI: Opozita protestë në Tiranë, rreth 400 policë rrethojnë Kuvendin

Rreth 400 efektivë nga Policia e Tiranës dhe Forcat e Sigurisë Kombëtare janë angazhuar për mbarëvajtjen e protestës së thirrur sot nga opozita para Parlamentit.

Organizatorët e kësaj proteste, e cila pritet të nisë në orën 10:00 kanë kërkuar pesë orë leje, e cila është miratuar nga policia.

Në perimetrin e parlamentit janë instaluar kamera me rezolucion lartë për të identifikuar lëvizjet e protestuesve.

Gjithashtu, në rast incidentesh në gatishmëri do të jenë edhe forcat RENEA. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...