22.5 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

SHQIPËRI: Pjesë e një organizate kriminale në Itali, arrestohet në Tiranë 38-vjeçari

Një 38-vjeçar i akuzuar nga autoritetet italiane, për organizatë kriminale, armëmbajtje pa leje dhe trafikim narkotikësh është arrestuar në Tiranë. Në kuadër të operacionit “Wanted 3”, në rrugën “Xhorxh Bush” u vu në pranga shtetasi Altianado Feimi.

38-vjeçari ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Gjenovës, Itali, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Organizata kriminale”, “Trafikimi i narkotikëve” dhe “Armëmbajtja pa leje”, parashikuar nga Kodi Penal italian.

Viijojnë procedurat për ekstradimin e tij në Itali. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...