10.2 C
Pec
E diel, 3 Dhjetor, 2023

SHQIPËRI: Sekuestrohen mbi 250 mijë euro në portin e Durrësit, arrestohet 58 vjeçari

Policia e Shtetit ka arritur të parandalojë tentativën për të futur në Shqipëri para që rrjedhin nga veprimtaritë kriminale, në portin e Durrësit.

Sipas njoftimit të policisë bëhet e ditur se janë sekuestruar 251 mijë e 295 euro si dhe medikamente mjekësore.

“Port, Durrës/Operacione të njëpasnjëshme për parandalimin dhe goditjen e tentativave për të futur në Shqipëri, para që rrjedhin nga veprimtaritë kriminale. Finalizohet si rezultat i inteligjencës policore dhe i analizës së riskut, operacioni policor i koduar “Fluksi”. Sekuestrohen 251 295 euro dhe medikamente mjekësore”, thuhet në njoftim.

Po ashtu sipas njoftimit, bëhet  e ditur se është arrestuar 58-vjeçari që vinte nga Italia dhe tentoi t’i fuste në Shqipëri, pa i deklaruar, paratë dhe medikamentet që kishte fshehur në automjetin e tij.

Ndërkaq, shuma e parave dhe medikamentet u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. Vijojnë hetimet për dokumentimin ligjor të këtij rasti.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...