11.8 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

SHQIPËRI: Tensionohet situata te Parlamenti, policia hedh gaz lotsjellës (Video)

Është tensionuar situata te Parlamenti i Shqipërisë, pasi protestuesit, sipas thirrjes së bërë nga udhëheqësit e opozitës kanë provokuar policinë.

Ndërkohë tashmë sapo ka ndërhyrë edhe policia, që ka hedhur gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën e grumbulluar para Parlamentit. Kjo pasi protestuesit tentuan të thyejnë kordonin policor të vendosur në hyrje të ndërtesës.

Nuk mungojnë as grupe të rinjsh që tentojnë të shembin barrierat rrethuese të ndërtesës dhe të hedhin me gurë në drejtim të parlamentit.

Ndërkohë edhe dy makina ujë-hedhëse, por edhe blinda të policisë, kanë lëvizur nga kryeministria, për të forcuar prezencën para parlamentit./Gsh/Njeshi

https://www.youtube.com/watch?v=QirUeoT58_w
]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...