21.6 C
Pec
E hënë, 5 Qershor, 2023

SHQIPËRI: Tuneli i Llogarasë, vazhdojnë punimet për hapjen e tubit të dytë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka nisur ditën me pamje nga punimet në Tunelin e Llogarasë.

Rama përmes një statusi në rrjetin social në Facebook ka shkruar se pas hapjes 100 për qind të tubit të parë në tunelin me gjatësi prej 6 km, ndërsa vazhdojnë punimet për hapjen e tubit të dytë.

“Mirë mëngjes, dhe nga Tuneli i Llogarasë, ku pas hapjes 100% të tubit të parë në tunelin me gjatësi prej 6 km vazhdojnë punimet për hapjen e tubit të dytë i cili deri tani ka arritur në 4.670 metra, dhe ku në total janë hapur 9 tunele lidhëse nga 11 gjithsej, ju uroj një fundjavë të mbarë”, ka shkruar Rama në Facebook.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...