15 C
Pec
E hënë, 17 Maj, 2021

SHQIPËRI: U shpallën të humbur, gjenden të pajetë trupat e tre minatorëve në Dibër

Tre minatorët që u shpallën të humbur dje janë gjetur të pajetë në thellësi të minierës “Balgjaj” në Selishtë.

Policia bën me dije se u gjetën trupat e shtetasve Ismail Hoxha 64-vjeç, banues në Peshkopi, Fatos Çesku 55-vjeç, banues në Bulqizë dhe Rushdi Rushiti 33-vjeç, banues në Bulqizë.

Nga veprimet hetimore të kryera dyshohet se kanë humbur jetën si pasojë e asfiksisë nga gazrat e minierës. Vijon puna për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

“Në vijim të informacionit të dhënë, ku tre shtetas që punonin në minierën e Balgjaj, Selishtë, kishin humbur kontaktet me familjen, ju informojmë se rreth orës 03:00 datë 29.10 2020 në thellësi të minierës në Selishtë, nga ana e grupit avari-shpëtimit, u gjetën trupat e pajetë të shtetasve, I. H. 64-vjeç, banues në Peshkopi, F. Ç. 55-vjeç, banues në Bulqizë dhe R. R. 33-vjeç, banues në Bulqizë. Nga veprimet hetimore të kryera dyshohet se kanë humbur jetën si pasojë e asfiksisë nga gazrat e minierës”, thuhet në njoftimin e policisë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...