15.6 C
Pec
E hënë, 27 Maj, 2024

SHQIPËRI: Vazhdojnë kërkimet për nënën me dy fëmijë në Shkodër, sekuestrohen kamerat e sigurisë për të zbuluar nëse shoqëroheshin nga dikush

Trupat e pajetë të Alma Arrazit dhe dy fëmijëve të saj të mitur të moshës 8 dhe 4 vjeç ende nuk janë gjetur. Ndërkohë vajza 9-vjeçare u gjet e mbytur në lumin Bunë mbrëmjen e së shtunës (4 Maj).

Palombarët e RENEA-s vijojnë kërkimet nga ura e vjetër e Bunës deri në grykëderdhjen e Velipojës, ndërsa në ndihmë i kanë shkuar peshkatarët dhe banorë të zonës.

Ndërkohë policia ka sekuestruar kamerat e sigurisë të bizneseve në zonë për të parë lëvizjet e fundit të 39-vjeçares dhe fëmijëve të saj, para se të ndërmerrte aktin tragjik.

Pamjet po verifikohen për të verifikuar nëse Alma Arrazi ishte e vetme apo shoqërohej nga dikush.

Gjithashtu janë marrë në pyetje edhe familjarë të 39-vjeçares, të cilët kanë konfirmuar se ajo dhunohej sistematikisht nga i shoqi Edison Arrazi.

31-vjeçari është arrestuar për shkaktim vetëvrasje, ndërsa dyshohet se kishte krijuar një lidhje jashtëmartesore, si edhe i kishte kërkuar bashkëshortes të largohej nga banesa së bashku me fëmijët. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...