16.5 C
Pec
E enjte, 1 Qershor, 2023

SHQIPËRI: Vrasja e rojes së Top Channel, shoqërohet në polici ish-dhëndri i viktimës

Njëri nga dy personat e shoqëruar nga policia ditën e djeshme në kuadër të hetimeve për vrasjen e rojes së Top Channel është dhe ish-dhëndri i viktimës.

Raportohet se është shoqëruar Roberto Papçi, i cili kur është pyetur nga hetuesit, ka mohuar që të ketë lidhje me ngjarjen.

Bashkë me të i shoqëruar është edhe shoku i tij A.Tonaj. Të dy kanë mohuar përfshirjen në ngjarjen e rëndë të një dite më parë.

Të dy u ndaluan dje në Vlorë dhe më pas u dërguan në Drejtorinë e Policisë së Tiranës për t’u marrë në pyetje.

Nga breshëria e armëve në godinën e Top Channel mbeti i vrarë roja i sigurisë Pal Kola 60 vjeç. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...