22.6 C
Pec
E hënë, 20 Maj, 2024

“Shqipëria dënon sulmin ndaj Izraelit”, Begaj: Shpresojmë mos të ketë përshkallëzim

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj ka reaguar me anë të një statusi në platformën “X” lidhur me sulmin e ndodhur mes 13 dhe 14 prillit ndaj Izralit. Ai është shprehur se Shqipëria e dënon ashpër sulmin me dronë të Iranit ndaj Izralit shprehu shpresën se nuk do të ketë përshkallëzim të mëtejshëm.

“Shqipëria dënon ashpër sulmin e paprecedentë të Iranit ndaj Izraelit dhe shpreh shpresën se nuk do të ketë përshkallëzim të mëtejshëm. Çdo përshkallëzim i mëtejshëm mund të rrezikojë paqen dhe sigurinë në Lindjen e Mesme dhe të ketë efekte të pakthyeshme në një shkallë më të gjerë”. /Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...