2.3 C
Pec
E hënë, 22 Prill, 2024

Shqipëria dyfishon pagat për ushtarakët që shërbejnë në Kosovë

Shqipëria ka dyfishuar pagesat për efektivët e Forcave të Armatosura në misionin e KFOR në Kosovë.

Lajmin e ka bërë të ditur Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi në një postim në rrjetet sociale.

Ndër të tjera, Ai tha se rritja e pagesë tregon qartë angazhimin e qeverisë shqipater për të vlerësuar punën e ushtarakëve në mënyrë të drejtë.

“Vazhdojmë të punojmë për të siguruar një rritje të përgjithshme të pagës për të gjithë personelin tonë në misione. Shqipëria, eksportuese e paqes dhe aleate dinjitoze në NATO”, tha Peleshi.

“Angazhimi dhe përkushtimi i efektivëve tanë në 8 misione ndërkombëtare të rëndësishme për sigurimin e paqes dhe stabilitetit rajonal është thelbësor”, shtoi ministri./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...