10.3 C
Pec
E shtunë, 24 Shkurt, 2024

Shqiprim Arifi njofton se sot do të vendoset flamuri shqiptar në objektin e Komunës së Preshevës

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka thënë se të hënën në godinën e Komunës së Preshevës do të vendoset flamuri kombëtar shqiptar.

Përmes një njoftimi për media ai ka thënë se vendosja e flamurit do të bëhet në ora 12:30, një ditë para 28 nëntorit.

”Në godinën e Komunës së Preshevës, nga ora 12:30 të Hënë do të vendosim flamurin kombëtar. Prandaj, jeni të ftuar të përcjellni si dhe më pas do te jem ne dispozicion për intervista.”, thuhet në njoftim.

Simbolet kombëtare shqiptare janë penguar shpesh nga autoritetet serbe./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...