-2.9 C
Pec
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Shqiptarja nga Kosova shpallet furrëtarja më e mirë në Gjermani

Të rinjtë nga Kosova po e shfaqin talentin thuajse në secilën fushë.

Sport, art, kulturë, biznes, e tani edhe në përgatitjen e ushqimeve.

Së fundmi, para disa ditësh një 21-vjeçare nga Kosova u shpall si furrtarja dhe shitësja e vitit në një garë nacionale në Gjermani.

Bëhet fjalë për Bleonita Sejdiun, e cila arriti ta merr këtë çmim vetëm disa muaj pasi e përfundoi trajnimin si specialiste në tregun e ushqimeve, në veçanti në pjekje./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...