21 C
Pec
E mërkurë, 22 Maj, 2024

ShSKUK-ja do të bëhet me dy klinika të reja

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë ditë së sotme do të vihet gurthemeli i dy klinikave.

Sipas njoftimit, ShSKUK-ja do të bëhet me Klinikë të Hematonkologjisë dhe atë të Nefrologjisë.

“Sot, në orën 13:00, Ministri i Shëndetësisë, Dr. Arben Vitia dhe Drejtori i ShSKUK-së, Z. Elvir Azizi do të vendosin gurthemelin për ndërtimin e Klinikës së Hematonkologjisë dhe Klinikës së Nefrologjisë”, ka njoftuar MSh-ja. /Njershi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...