8.7 C
Pec
E premte, 1 Mars, 2024

Shtesa e njëhershme për blerjen e lëndëve djegëse për ngrohje, Ministria e Financave prezanton sot masën 1.2 të ndihmës

Ministria e Financave prezanton masën 1.2 për zbutjen e ndikimit të menjëhershëm socio-ekonomik të krizës energjetike përmes mbështetjes shtesë të njëhershme për blerjen e lëndëve djegëse për ngrohje gjatë dimrit për familjet përfituese të asistencës sociale. Marrin pjesë kryeministri Albin Kurti; ministri i Financave, Hekuran Murati dhe shefi i Seksionit për Bashkëpunim në Zyrën e BE-së, Johannes Madsen Stenbaek.

Prezantimi bëhet nga ora 09:00, në Ndërtesën e Qeverisë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...