3.2 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Shtetet që do të ofertojnë për të organizuar kampionatin botëror 2030

Tri shtete pritej të bënin ofertë për të organizuar Kampionatin Botëror të Futbollit në vitin 2030.

Spanja, Portugalia dhe Ukraina ishin tri vendet që pritej të bënin një gjë të tillë.

Por tani raportohet se Ukrainën pritet ta zëvendësoi Maroku duke iu bashkuar Spanjës dhe Portugalisë.

Kjo për shkak të luftës që po zhvillohet në tokën ukrainase.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...