8.3 C
Pec
E premte, 19 Prill, 2024

Shtohet numëri i aksidenteve në komunikacion

Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Kosovës janë shënuar 99 fatkeqësi komunikacioni nga të cilat 2 kanë përfunduar me fatalitet, në 31 raste aksidetet janë shoqëruar me lëndime trupore dhe në 66 raste të tjera aksidentet  kanë përfunduar me dëme materiale.

Policia e Komunikacionit brenda 24 orëve të kaluara ka ndarë 1178 gjoba për shkelësit e rregullave në trafik, njëkohësit policia bënë thirrje për qytetarët të kenë kujdesë në ngasje të automjeteve në veqanti në adaptimin e shpejtësisë së vozitjes me kushtet në rrugë.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...